Na czym polegają badania opinii pracowników?

 

Coraz częściej firmy decydują się na monitorowanie działań we własnym przedsiębiorstwie. Dzięki realizacji badań pracowników można uniknąć wielu niepożądanych sytuacji i kłopotów. Ma to również duży wpływ na większą wydajność załogi, a także zbudowanie zgranego i stałego zespołu, który wspólnie będzie pracował na sukces firmy.

 

Profesjonalne badania opinii pracowników umożliwiają otrzymanie pełnych oraz rzetelnych informacji, które usprawnią pracę w naszej firmie. Trzeba przyznać, iż decyzje, które podejmuje się w obszarze zarządzania pracownikami są dziś jednymi z ważniejszych, dlatego też wymagają szczegółowej i fachowej analizy.

 

Co umożliwiają badania pracownicze?

 

Należy zdać sobie sprawę, że dzięki badaniom opinii pracowników możemy dowiedzieć się o wielu istotnych rzeczach, które mają miejsce w naszej firmie – to oni bowiem pierwsi dostrzegają rozmaite problemy i niedociągnięcia. Warto zatem wykorzystać ich wiedzę do usprawnienia pracy, która dla pracodawcy jest niezwykle cenna.

 

O badaniach pracowniczych warto myśleć regularnie, dzięki nim pracodawca ma możliwość spojrzenia na niektóre tematy z perspektywy pracownika i zrozumienia niektórych kwestii. Wtedy można również porównać wyniki organizacji do norm ogólnopolskich i dowiedzieć się, w jakiej sytuacji znajduje się nasza firma.

 

Realizując tego rodzaju badania, możemy dowiedzieć się w jaki sposób nasi pracownicy oceniają:

 

- pozycję naszej firmy na rynku,

- kompetencje kadry zarządzającej,

- mocne i słabe strony organizacji w firmie,

- warunki pracy, a także atmosfera w pracy,

- współpraca z innymi członkami zespołu, a także wzajemna komunikacja,

- system wynagrodzeń oraz system motywowania,

- możliwości dotyczące awansu oraz rozwoju zawodowego.

 

Kto może skorzystać z takich badań i w jaki sposób?

 

Z badań opinii pracowników może skorzystać każdy przedsiębiorca, który zatrudnia pracowników w swojej firmie. Wystarczy zwrócić się do zaufanej i rzetelnej firmy, która zleci przeprowadzenie takiego badania w każdym przedsiębiorstwie. Takie badania wykonywane są w całej Polsce, niezależnie od tego, jak duża jest firma lub ilu zatrudnia pracowników.

 

Standardowe badania obejmują zazwyczaj główne obszary działania firmy, istnieje jednak możliwość przeprowadzenia szczegółowych badań, a ich zakres określony jest we współpracy z klientem. Wszystko po to, aby w sposób jak najbardziej optymalny dostosować się do potrzeb biznesowych danej firmy.

 

Tego rodzaju działania mogą być kluczem do prawdziwego sukcesu, a także możliwością stworzenia profesjonalnego i rzetelnego przedsiębiorstwa, w którym każdy pracownik czuje się pewnie i jest w stanie zaufać firmie. 

ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Biostat. More than statistics.

biuro@biostat.com.pl
Tel.: (+48) 22 12 28 025
Tel. kom.: (+48) 668 300 664

Biuro w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Badania ankietowe od 4 zł.