Na co zwrócić uwagę rozpoczynając proces badawczy?

Decydując się na przeprowadzenie procesu badawczego należy dobrać firmę badawczą, która będzie w stanie sprostać stawianemu jej wyzwaniu. W takiej sytuacji pytanie brzmi: jak rozpoznać dobrą firmę badawczą? Co ją wyróżnia? Z pewnością do cech szczególnie ważnych można zaliczyć umiejętności interpersonalne, posiadanie grona badaczy – ekspertów, a także możliwością zastosowania innowacyjnych rozwiązań.

 

Firma musi posiadać możliwości

Można powiedzieć, iż właściwy dobór firmy badawczej jest pierwszym krokiem ku osiągnięciu sukcesu. W związku z tym przed rozpoczęciem współpracy należy określić wymagania, które stawia się wobec firmy. W stwierdzeniu dobra firma badawcza zawierają się wszystkie te cechy, które:

  • pozwalają na skuteczne działanie;
  • umożliwiają perspektywiczne patrzenie;
  • wykorzystują posiadane zasoby.

Należy jednak zaznaczyć, że firma powinna być w stanie spełnić przede wszystkim wymagania stawiane przed procesem badawczym, a w tym celu powinna także mieć możliwość skorzystania ze specjalistycznych narzędzi.

 

Skutecznie znaczy…

Na drodze doboru firmy badawczej należy zwrócić uwagi na takie elementy jak:

  • dotychczasowe współprace i osiągane efekty;
  • posiadane narzędzia badawcze;
  • stosowanie innowacyjnych rozwiązań
  • profesjonalizm pracowników.

Każdy z tych czynników wpływa na skuteczność badania, a tym samym daje szansę na osiągnięcie zamierzonego celu. Z pewności profesjonalna firma badawcza pomoże przejść przez wszystkie etapy badania, które będę umożliwiały wydobycie jak największej ilości informacji w ramach realizacji wspólnego celu.

 

Proces jest dziełem wspólnym

Przede wszystkim należy pamiętać, iż dobra firma badawcza jest świadoma, że podejmowany projekt jest wspólny. Każdej ze stron powinno zależeć na uzyskaniu efektu badania, który będzie:

  • umożliwiał prowadzenie skutecznych działań;
  • poszerzania wiedzy na temat badanego zagadnienia;
  • realizował wspólne wartości.

Jest rzeczą konieczną porozmawianie i zapoznanie się z firmą przed zleceniem badania. Takie rozmowy nie tylko pozwolą na uniknięcie niepotrzebnych błędów, ale przede wszystkim umożliwią zorientowanie się na wspólne cele.

 

Za firmą idzie jakość

Z pewnością największym zasobem firmy badawczej są jej pracownicy, którzy powinni być profesjonalistami w podejmowanych działaniach. Co więcej można powiedzieć, że realizowane projekty badawczej cechują się wysoką jakością, jeśli przeprowadzane są przez dobrą firmę badawczą, która zdaje sobie sprawę z powagi postawionych wyzwań, a przy tym potrafi wykorzystać posiadane zasoby.

ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Biostat. More than statistics.

biuro@biostat.com.pl
Tel.: (+48) 22 12 28 025
Tel. kom.: (+48) 668 300 664

Biuro w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Badania ankietowe od 4 zł.