erecepta bez wychodzenia z domu

konsultacje lekarskie online

Popularność wszelkiego rodzaju gabinetów online nie maleje, kolejni specjaliści dołączają do tego wirtualnego grona. Temat medycyny online staje się rzeczą naturalną a pacjenci potwierdzają fakt, że wizyta online nie jest gorsza jakościowo niż klasyczna wizyta w gabinecie.
 

Żadnych przeszkód w dostępie do specjalistów

Wystarczą dwie rzeczy: dostęp do Internetu i chęci, aby odbyć wizytę online u specjalisty. W sieci są platformy, które zrzeszają najlepszych specjalistów, taką platformą jest również haloDoctor. Jasny i intuicyjny system przeprowadzi pacjenta przez formularz i doprowadzi do konsultacji lekarskiej. Dzięki temu erecepta, eskierowanie czy ezwolnienie jest dostępne w kilka minut.
 

erecepta to szereg zalet dla Pacjenta

Dlaczego? Ponieważ elektroniczna recepta eliminuje wszystkie niedociągnięcia recepty papierowej. Jedynym problemem, który może stanąć na drodze podczas realizacji to sprzęt. Najważniejszymi zaletami, którymi szczyci się erecepta, to:

  • Dostępność na IKP – recepta już się nie zgubi;
  • Elektroniczny dokument jest bezbłędny do odczytu danych;
  • Możliwość otrzymania na wizycie online i stacjonarnie;
  • Dawkowanie i zalecenia dotyczące farmakoterapii dostępne są do wglądu na IKP;
  • Możliwość przedłużania wcześniej wystawionych recept.
     

Jak otrzymam ereceptę?

Przede wszystkim warto mieć konto na IKP, erecepta będzie tam dla nas dostępna, bądź otrzymamy ją w formie SMS bądź wiadomości e-mail, zależy to od naszych ustawień. Dla osób nieposiadających konta na IKP erecepta jest również dostępna, lekarz ma możliwość wypisania wydruku informacyjnego, który zastąpi elektroniczny dokument.

Podczas wizyty, gdy lekarz wystawi receptę, zostanie jej nadany 4-cyfrowy kod. Z tym kodem należy udać się do apteki. Po przekazaniu tego kodu oraz swojego numeru pesel, personel apteki sprzeda nam odpowiedni lek. Warto zapamiętać, że 1 erecepta to jeden lek (wg Ministerstwa Zdrowia), więc jeśli jest potrzeba na więcej leków to otrzymamy więcej kodów, maksymalnie 5. Każdy kod jest do zrealizowania jednorazowo, w przypadku potrzeby kolejnej recepty, należy umówić się na kolejną konsultację, tak samo w przypadku przeterminowania się recepty.

ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Biostat. More than statistics.

biuro@biostat.com.pl
Tel.: (+48) 22 12 28 025
Tel. kom.: (+48) 668 300 664

Biuro w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Badania ankietowe od 4 zł.