O wybieraniu rzetelnej firmy badawczej

Odpowiadając na wymagania, które pojawiają się w trakcie przeprowadzania procesu badawczego, warto wybrać taką firmę badawczą, która dzięki swoim umiejętnością będzie w stanie podołać postawionemu zadaniu.

Warto mieć tutaj na uwadze nie tylko wykorzystywane narzędzia badawcze, chociaż i te są ważne, ale przede wszystkim sposób komunikacji firmy badawczej z swoimi klientami.

Skuteczność procesu buduje się od podstaw

Efektywny proces badawczy wymaga przede wszystkim:

 • właściwego zrozumienia celu badawczego, który powinien być skonstruowany w taki sposób, aby dla każdej ze stron był jasny i zawierał istotę badania;
 • nakreślenia planu badawczego zorientowanego na mogące nastąpić zagrożenia i możliwości;
 • rozpoznania mocnych i słabych stron postawionego celu;
 • wybrania najskuteczniejszych rozwiązań w postaci narzędzi, umożliwiających pozyskiwane wiarygodnych danych i ich łatwą analizę.

Jeśli te cechy zostaną zachowane, można mówić o współpracy z rzetelną firmą badawczą, zorientowaną na pozyskanie wiarygodnych wyników, stanowiących odpowiedź na faktyczną sytuacją badanego zagadnienia.

 

Zwróć uwagę na narzędzia!

Zdając sobie sprawę, iż badanie może być nakierowane na rozmaite cele, firma badawcza powinna posiadać szereg fachowych narzędzi, które pozwolą na:

 • dotarcie do wyznaczonej próby badawczej w wyznaczonym czasie;
 • przeprowadzenie badania z uwzględnieniem umiejętności próby badawczej;
 • pozyskiwanie danych o charakterze ilościowych, jak i jakościowym;
 • konstruowanie wniosków i rekomendacji opartych o pozyskane wyniki.

 

Przed rozpoczęciem działania zapoznaj się z informacjami

Zanim wybierzesz firmę badawczą, warto zapoznać się także z opiniami na jej temat, a także z jej ofertą. Pozwoli to, na wstępne rozeznanie się w obrębie przeprowadzanych przez firmę procesów i określenie skuteczności prowadzonych przez nią firmę działań. Informacje te powinny być łatwo dostępne, a tym samym:

 • zachęcać do skorzystania z oferty;
 • być kompletne i prezentować wszystkie walory firmy;
 • umożliwić samodzielne podjęcie decyzji podjęcia współpracy.
   

Za rzetelnością idzie rozwój

Wybierając firmę do przeprowadzenia procesu badawczego, warto zadać sobie pytanie, co ta firma ma do zaoferowania, w czym może pomóc, a co jest jej najsłabszym punktem. Pozwoli to na wybranie odpowiednich osób, które w profesjonalny sposób przeprowadzą proces badawczy. Rzetelna firma badawcza to taka, która dzięki zastosowaniu swoich zasobów jest w stanie przeprowadzić efektywny proces badawczy, a tym samym przyczynić się do rozwoju osób, które zlecają badanie.

Tagi

rzetelna firma badawcza rzetelne firmy badawcze
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Biostat. More than statistics.

biuro@biostat.com.pl
Tel.: (+48) 22 12 28 025
Tel. kom.: (+48) 668 300 664

Biuro w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Badania ankietowe od 4 zł.