Panel badawczy

Panel badawczy

Kupić cały panel czy zlecić w panelu badanie?

Często zdarza się nieporozumienie pomiędzy posiadaniem panelu badawczego a zakupem próbki od zewnętrznego dostawcy panelu. Aby wyjaśnić to zamieszanie, musimy zrozumieć różnicę pomiędzy zarządzaniem własnym panelem badawczym a zakupem próbki. Bez względu na to, jaką drogę wybierzesz, nasz panel badawczy może pomóc Ci uzyskać właściwe odpowiedzi na Twoje badania ankietowe.

Kiedy masz dostęp do osób, które mogą wziąć udział w badaniach (klienci, pracownicy, studenci, członkowie itp.), wtedy masz możliwość rekrutacji i zarządzania własnym panelem badawczym. Jeśli zbudować badanie, ale brak respondentów do podjęcia go, to można kupić próbkę z panelu strony trzeciej.

Kluczową różnicą jest dostęp. Możesz zbudować swój własny panel, jeśli masz dostęp do tych ludzi, ale jeśli nie, to możesz kupić próbkę, aby uzyskać odpowiedzi na swoje badania. Dzisiaj skoncentrujemy się na korzyściach płynących z posiadania własnego panelu badawczego (co oznacza, że masz dostęp do ludzi w jakiś sposób). Jeśli chcesz otrzymać bardziej szczegółowy przewodnik po zarządzaniu panelem, możesz go pobrać tutaj.

Posiadanie własnego panelu badawczego zyskało na popularności w ciągu ostatniej dekady, ponieważ zapewnia on organizacji wstępnie wykwalifikowaną i chętną grupę respondentów do udziału w ankietach w miarę potrzeb. Dobrze zarządzany panel badawczy pozwala organizacji szybko i łatwo uzyskać odpowiedzi na kluczowe pytania za ułamek kosztów innych metod badawczych. Dodatkowo, naukowcy są w stanie zbudować bogate, głębokie profile każdego członka panelu w czasie, co umożliwia bardziej ukierunkowane i spersonalizowane badania. Mówiąc prościej, główną różnicą między nimi będą koszty krótko- i długoterminowe prowadzenia badań. Budowanie własnego panelu badawczego będzie dłuższym procesem i bardziej bezpośrednią pracą, jednak jeśli planujesz robić wiele badań i projektów badawczych w ciągu najbliższych kilku lat, co sprawia, że początkowe inwestycje mogą zwrócić się w dół drogi. Tak jak wynajem domu vs zakup go, to wszystko zależy od tego, jak inwestuje się w ten obszar.

Jakie są główne korzyści z zarządzania własnym panelem?

    Zrób więcej badań: Łatwo i wygodnie jest przeprowadzać badania terenowe w panelu, co pozwala na prowadzenie większej ilości badań.

    Szybszy wgląd: Otrzymasz odpowiedzi w krótszym czasie niż jakakolwiek inna metoda badawcza.

    Wyższe wskaźniki odpowiedzi: Uzyskaj wyższy wskaźnik odpowiedzi na swoje badania, ponieważ ci ludzie zgodzili się wziąć udział w badaniach.

    Bogatsze profile: Buduj bogate, głębokie profile dotyczące każdego członka panelu w czasie i wykorzystuj dane w celu udoskonalenia przyszłych badań.

    Oszczędzaj pieniądze: Posiadanie i zarządzanie własnym panelem kosztuje znacznie mniej niż zakup próbki z innego źródła.

 

Istnieją pewne częste obawy, które pojawiają się, gdy ludzie mówią o budowaniu i zarządzaniu własnym panelem. Niektórzy uważają, że może to zająć zbyt wiele czasu, albo nie czują się wykwalifikowani, aby go uruchomić. Jednak z naszego doświadczenia w pracy z różnymi organizacjami i badaczami o różnym doświadczeniu dowiedzieliśmy się, że wszyscy oni stali się ekspertami w dziedzinie zarządzania panelami z naszą technologią.

Jakie są główne korzyści z zakupu próby?

    Szybkość: Badania mogą być początkowo procesem powolnym. Rekrutacja panelu wymaga czasu, który może nie być zgodny z Twoją linią czasową. Na przykład, może tak być w przypadku wprowadzenia produktu na rynek w ciągu 2 miesięcy i konieczności określenia celu demograficznego.

    Koszt krótkoterminowy: Jeśli planujesz przeprowadzenie tylko kilku badań w ciągu najbliższych miesięcy lub lat, zakup próbki może być tańszą opcją.

    Przepustowość: Jest tylko tyle godzin w ciągu dnia, prawda? Zarządzanie panelem może nie być najlepszym sposobem wykorzystania czasu zespołu badawczego, jeśli jesteś ograniczony przepustowością.

    Różnorodność: Kiedy kupujesz z zewnętrznego panelu badawczego, masz możliwość wyboru danych demograficznych, które mogą być cenne dla poszerzenia grona odbiorców. Na przykład wyobraź sobie, że jesteś firmą produkującą maszynki do golenia dla mężczyzn i myślisz o rozszerzeniu swojej działalności o maszynkę do golenia dla kobiet. W tym przypadku, Twój obecny panel klienta nie byłby właściwą publicznością do przeprowadzenia ankiety na temat nowego produktu dla kobiet. W tym przypadku, kupno próbki byłoby prawdopodobnie lepsze.

Czy mogę sam przygotować ankietę i zlecić badanie do panelu - czyli jak ograniczyć koszty.

firma Biostat jako jedyna w Polesce oferuje obecnie rozwiązania SurvGo - program do ankiet online, połaczone z panelem badawczym badanie-opinii.pl .

Co tak naprawdę oferuje?

  • możliwość samodzielnego założenia ankiety w systemie survGo (za pomocą intuicyjnego kreatora)
  • Wysyłka ankiety do próby panelistów
  • Wyniki (baza danych i zestawienia) już do 24h.

Zobacz więcej: badania ankietowe w panelu badawczym SurVgo+Badanie-opinii.pl

 

 

Tagi

Panel badawczy panel konsumencki badania ankietowe
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Biostat. More than statistics.

biuro@biostat.com.pl
Tel.: (+48) 22 12 28 025
Tel. kom.: (+48) 668 300 664

Biuro w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Badania ankietowe od 4 zł.